Szkolenie LEED- dlaczego warto?

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie LEED?

Szkolenia LEED adresowane są głównie dla osób z branży budowlanej, czyli dla: architektów, deweloperów, projektantów, wykonawców oraz zarządców nieruchomości. Oczywiście, nie ma ograniczenia jedynie do osób z tej branży, jednak zakres tematyczny dotyczy podstaw budownictwa ekologicznego, do którego znajomości wymagane są podstawy budownictwa i architektury. Szkolenia przeznaczone są również dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju oraz dla osób chcących podejść do egzaminu LEED AP (BD+C).

Na czym polega szkolenie LEED?

Szkolenie LEED to szkolenie mające na celu przybliżenie idei green building i certyfikacji. Podczas kilkunastu godzin szkoleń przedstawiane są główne założenia i wymagania USGBC do uzyskania certyfikatu LEED. Uczestnicy dowiedzą się, jakie są podstawowe wymagania, które musi spełniać budynek, aby ubiegać się o certyfikat, czyli wymagania odnośnie lokalizacji, wykorzystania zasobów wodnych, wykorzystanie energii, materiałów i zasobów oraz jakość środowiska wewnętrznego. Szkolenia LEED przeprowadzane są przez jednostki posiadające akredytację USGBC. Po odbyciu szkolenia słuchacze uzyskują informacje niezbędne do podejścia do egzaminu, po którym otrzymują certyfikat uprawniający do prowadzenia certyfikacji LEED. Część szkoleń poświęcona jest również przygotowaniu do egzaminów LEED AP (BD+C). W tych szkoleniach biorą udział osoby chcące podejść do egzaminu i otrzymać uprawnienia do prowadzenia procesu certyfikacji. Na tych szkoleniach poruszane są tematy z zakresu omówienia niezbędnych materiałów szkoleniowych i przygotowawczych do egzaminu, omawiane są typy certyfikacji, administrowania, obsługi platformy LEED Online, najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy przygotowaniu do egzaminu.

Program szkolenia LEED w pigułce

Podczas szkolenia LEED słuchacze otrzymają kompleksowe informacje z całego zakresu certyfikacji LEED, w tym:

– główne założenia idei green building oraz zrównoważonego budownictwa;

– budowa i specyfikacja systemu LEED;

– wprowadzenie do systemu LEED;

– jak przebiega proces certyfikacji;

– wymagania wstępne (minimalne) dla budynku ubiegającego się o certyfikat;

– wymagania poszczególnych kredytów;

– przygotowanie do egzaminu LEED AP (BD+C) oraz materiały szkoleniowe.

Kto przeprowadza szkolenie LEED?

Szkolenia LEED przeprowadzają jednostki posiadające stosowne uprawnienia wydane przez U.S. Green Building Council. Główną jednostką szkoleniową w Polsce jest PLGBC, czyli Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego. Warsztaty organizowane są w cyklicznie, bądź na życzenie w sytuacji, gdy zbierze się odpowiednia liczba osób.

Blog Green360° powstał z myślą o edukacji i rozwoju branży
zrównoważonego certyfikowanego budownictwa. Green360° to wydawnicza cześć naszej firmy JW+A.

Green360° to praktyczne wiadomości i opracowania dotyczące certyfikowania LEED, BREEAM jak i ciekawostek z rynku nieruchomości komercyjnych.

Wspieramy i promujemy odpowiedzialne korzystanie z zasobów naszej planety.

Zapraszamy do współpracy.

Jak możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktu.

Chcesz się z nami skontaktować?