Budowanie bezpieczeństwa w obiektach dzięki WELL Health-Safety Rating

Czym zajmuje się WELL Health-Safety Rating?

Racjonalne i dostosowane do obecnych czasów zarządzanie nieruchomością to priorytet inwestorów i zarządców. System WELL Health-Safety Rating stał się realną odpowiedzią na pandemię COVID-19 i poprawia bezpieczeństwo użytkowników w obiektach.

Kryteria oceny skupiają się na wprowadzeniu rozwiązań takich jak np. zapewnienie odpowiednich warunków do mycia i dezynfekcji rąk, wprowadzenie testów na choroby zakaźne, przekazanie dobrych praktyk i zachowań lub wprowadza regularne przeprowadzanie testów jakości wody i powietrza. Wszystkie zastosowane procedury mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu użytkowników.

Ocena WELL Health-Safety Rating opiera się na sześciu głównych filarach dotyczących bezpieczeństwa zdrowotnego i uwzględnia:

  • Procedury czyszczenia i sanityzacji,
  • Zarządzanie jakością wody i powietrza,
  • Zasoby służby zdrowia,
  • Zaangażowanie i komunikacja interesariuszy,
  • Program gotowości na wypadek sytuacji kryzysowych,
  • Innowacji.

Jakie obiekty mogą ubiegać się o WELL Health-Safety Rating?

Każda nieruchomość może starać się o ocenę WELL Health-Safety Rating z wyłączeniem domów jednorodzinnych. Największą popularnością wśród oceny cieszą się biura, które chcą podnieść bezpieczeństwo pracy najemców podczas zagrożeń związanych z pandemią. WELL Health-Safety Rating jest elastyczny poprzez fakt stosowania go nie tylko na całych obiektach, ale również na skonkretyzowanych płaszczyznach np. jedno piętro w całej nieruchomości albo wybrane pomieszczenia.

WELL Health-Safety Rating przyznawane jest na okres jednego roku. Po upływie tego czasu należy przeprowadzić odnowienie oceny i praktykować dobre schematy i procedury zachowania bezpieczeństwa w obiekcie.

Korzyści z WELL Health-Safety Rating

Podstawową korzyścią WELL Health-Safety Rating jest przede wszystkim zwiększone poczucie bezpieczeństwa. Zagrożenia takie jak np. COVID-19 negatywnie odbijają się na zdrowiu fizycznym i psychicznym użytkowników. Przeprowadzona ocena daje świadectwo zarządcy bądź inwestorowi, że podjął świadome kroki ku zneutralizowaniu zagrożenia.

W momencie gdy Klient jest właścicielem i posiada większą ilość nieruchomości ocena WELL Health-Safety może korzystnie rozłożyć się finansowo.

Najemcy, którzy mają komfort psychiczny w postaci zminimalizowania ryzyka zakażenia chętniej dzielą płaszczyznę nieruchomości z innymi, co pomaga kultywować zgrane społeczeństwo w miejscu pracy.

JW+A świadczy usługi doradcze związane z oceną WELL Health-Safety Rating dla inwestorów, deweloperów i właścicieli budynków.

Te pozycje mogą Cię zainteresować!

Na czym polega raportowanie ESG?

Słownik pojęć ESG

Net Zero – neutralność klimatyczna budynków | Jak zacząć?

 

Masz pytania?

Wiktoria_Suwara_kwadrat
Wiktoria Suwara
Business Development Manager                  
e-mail: w.suwara@jw-a.pl                                                      
telefon: +48 512 595 635                                                        

Blog Green360° powstał z myślą o edukacji i rozwoju branży
zrównoważonego certyfikowanego budownictwa. Green360° to wydawnicza cześć naszej firmy JW+A.

Green360° to praktyczne wiadomości i opracowania dotyczące certyfikowania LEED, BREEAM jak i ciekawostek z rynku nieruchomości komercyjnych.

Wspieramy i promujemy odpowiedzialne korzystanie z zasobów naszej planety.

Zapraszamy do współpracy.

Jak możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktu.

Chcesz się z nami skontaktować?