Aktualności

27.02.2024

07.07.2022

15 budynków Hillwood z certyfikatami BREEAM na poziomie Excellent

Hillwood jest czołowym deweloperem i inwestorem w branży nieruchomości, specjalizującym się dostarczaniu obiektów logistycznych, magazynowych, przemysłowych i dedykowanych e-commerce. Na świecie firma wybudowała ponad 24 mln mkw. powierzchni magazynowej, z czego ponad 2,8 mln w Polsce. W ostatnim czasie 15 obiektów należących do spółki (14 hal magazynowych i budynek biurowy), zlokalizowanych m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi czy Szczecinie, otrzymało certyfikaty BREEAM In Use na poziomie Excellent. Uzyskanie certyfikacji dla tych obiektów dopełniło strategię firmy, zakładającą pozyskanie certyfikacji BREEAM Excellent dla całego portfolio budynków wybudowanych w Polsce przez Hillwood.
“ Jesteśmy niezmiernie dumni z certyfikacji wszystkich naszych projektów w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Potwierdza to nasze dążenie do najwyższych standardów jakości i dbałości o środowisko Ta akredytacja obejmująca całe portfolio Hillwood zapewnia klientom pewność, że nasze inwestycje przynoszą korzyści dla środowiska i generują oszczędności ekonomiczne, co stanowi kolejny krok w kierunku tworzenia zrównoważonej przyszłości “
Renata Michalczyk, Head of Asset and Property Management Poland, Hillwood.
Współpraca z firmą JWA polegała na wdrożeniu rekomendowanych rozwiązań – głównie związanych z optymalizacją zużycia wody i magazynowania wody deszczowej oraz montażu specjalistycznych urządzeń pomiarowych Ponadto, wdrożono zalecenia ekologa, które przełożyły się na wzrost bioróżnorodności oraz utworzono specjalne obszary przeznaczone dla usług car-sharingu.

W ciągu zaledwie sześciu miesięcy z powodzeniem przeprowadziliśmy szereg audytów w obiektach zlokalizowanych w różnych częściach kraju.

“ Największym wyzwaniem było uzyskanie certyfikacji dla tak wielu budynków jednocześnie w bardzo krótkim czasie. W ciągu zaledwie sześciu miesięcy z powodzeniem przeprowadziliśmy szereg audytów w obiektach zlokalizowanych w różnych częściach kraju, zleciliśmy wiele dodatkowych opracowań oraz koordynowaliśmy komunikację z klientem, która obejmowała wielu interesariuszy. Dzięki temu przebieg uzyskania wszystkich certyfikacji przebiegł bardzo sprawnie i co najważniejsze – efektywnie.“
Sylwia Bieda, Sustainability Specialist & Junior Coordinator w JWA.
Udostępnij na:
Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w zielonym budownictwie!

Dziękujemy!

Zostałeś zapisany do newslettera.

Dziękujemy za wysłanie wiadomości!

Niebawem na nią odpowiemy.

Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety.

Niebawem prześlemy ofertę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Twoja wiadomość została wysłana!

Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Niebawem na nią odpowiemy.

W celu najlepszego dopasowania oferty do Twoich potrzeb i skrócenia czasu jej przygotowania, zapraszamy Cię do wypełnienia krótkiej ankiety.

Dziękujemy za przesłanie swojego zgłoszenia!

Na podany przez Ciebie adres email otrzymasz potwierdzenie udziału w procesie rekrutacji i informacje na temat kolejnych kroków.

Powodzenia!
Zespół HR