Aktualności

16.08.2023

07.07.2022

LEED Gold dla 50-latka

Jeden z oddziałów Banku Millennium, zlokalizowany w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz, przeszedł modernizację, której efektem jest uzyskanie certyfikatu LEED na poziomie Gold.
W obiekcie wybudowanym jeszcze w latach 70. zaimplementowano nowoczesne rozwiązania, dzięki którym standard budynku nie odbiega od najnowszych proekologicznych trendów.
“Naszym oczekiwaniem minimum był poziom Silver, jednak dzięki pracy zespołu projektowego udało się wypracować tyle proekologicznych rozwiązań, że dotarliśmy na poziom Gold. Jest to niezwykłe osiągnięcie jak na obiekt wybudowany w latach 70., potwierdzające tezę, że nie tylko nowe budynki mogą być ekologiczne. To właśnie potwierdza certyfikat LEED.“
Anna Wojda, kierownik projektu w Departamencie Administracji i Infrastruktury Banku Millennium.
Certyfikacja została przeprowadzona we współpracy z firmą doradczą JWA, specjalizującą się w zielonych rozwiązaniach dla nieruchomości komercyjnych.

W obiekcie wybudowanym jeszcze w latach 70. zaimplementowano nowoczesne rozwiązania, dzięki którym standard budynku nie odbiega od najnowszych proekologicznych trendów.

“ Zaimplementowane po remoncie rozwiązania w siedzibie Banku Millennium pozwoliły wygenerować znaczne oszczędności w zakresie zużycia energii i wody. Budynek posiada instalację fotowoltaiczną oraz certyfikaty potwierdzające wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych. Gdański oddział banku został również wysoko oceniony w zakresie dostępności do transportu publicznego, usług oraz udogodnień dla rowerzystów. Wszystkie te czynniki złożyły się na wysoki poziom certyfikacji “
Zuzanna Targosz, team manager, sustainability specialist w JWA.
Udostępnij na:
Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w zielonym budownictwie!

Dziękujemy!

Zostałeś zapisany do newslettera.

Dziękujemy za wysłanie wiadomości!

Niebawem na nią odpowiemy.

Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety.

Niebawem prześlemy ofertę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Twoja wiadomość została wysłana!

Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Niebawem na nią odpowiemy.

W celu najlepszego dopasowania oferty do Twoich potrzeb i skrócenia czasu jej przygotowania, zapraszamy Cię do wypełnienia krótkiej ankiety.

Dziękujemy za przesłanie swojego zgłoszenia!

Na podany przez Ciebie adres email otrzymasz potwierdzenie udziału w procesie rekrutacji i informacje na temat kolejnych kroków.

Powodzenia!
Zespół HR