Aktualności

03.01.2024

07.07.2022

REX-BUD generalnym wykonawcą ekologicznego centrum logistycznego Hillwood Łódź Chocianowice – Przykład zrównoważonego budownictwa

Kwestie ekologiczne są dla nas bardzo istotne, a my jako Generalny Wykonawca czujemy się tym bardziej zobowiązani do bycia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Firma Rex-Bud Budownictwo od dawna stawia sobie za cel wdrażanie zrównoważonych praktyk na każdym etapie procesu budowlanego, począwszy od procesu projektowania poprzez realizację, aż po oddanie gotowego obiektu do użytku.
Jako Generalny Wykonawca inwestycji Hillwood Łódź Chocianowice jesteśmy niezwykle dumni, że możemy czynnie uczestniczyć w tak wspaniałych przedsięwzięciach. Realizacja w Łodzi to obiekt, który zapisał się na łamach naszej niemal 30-letniej historii nie tylko ze względu na imponującą liczbę metrów kwadratowych wybudowanej powierzchni (prawie 100 000 mkw!), ale także z powodu ekologicznych aspektów budynku. Łódzkie Centrum Logistyczne zostało wyposażone m.in. w: farmę fotowoltaiczną, oświetlenie LED, system pozwalający na monitorowanie i redukcje zużycia energii elektrycznej z centralnym odczytem, systemy do redukcji zużycia wody. Zadbaliśmy także o poprawę bioróżnorodności terenu. Należy również wspomnieć o tym, że w trakcie budowy zapewniliśmy właściwy sposób sortowania odpadów co umożliwiło dalszy recykling.
Z dumą prezentujemy wyniki certyfikacji BREEAM New Construction na poziomie EXCELLENT. To przykład doskonałej współpracy i ogromnego zaangażowania w cały proces powstawania obiektu! Uhonorowanie inwestycji wyróżnieniem na tak wysokim poziomie to kolejny krok w kierunku zrównoważonego budownictwa, do którego stale dążymy jako firma odpowiedzialna społecznie – podsumowuje Paweł Sęk, Breeam Associate i Inżynier Budowy Rex-Bud Budownictwo.
Certyfikat BREEAM na poziomie Excellent dla centrum logistycznego Hillwood Łódź Chocianowice to potwierdzenie realizacji polityki zrównoważonego rozwoju inwestora i wynik doskonałej współpracy wszystkich zaangażowanych stron: dewelopera i inwestora Hillwood Polska, asesora, generalnego wykonawcy Rex-Bud Budownictwo oraz konsultanta JWA.
Wynik certyfikacji na poziomie 75,2% to duże osiągniecie. Złożyło się na niego kilka czynników, m. in.: najwyższe standardy BHP i ograniczone zużycie mediów w trakcie procesu budowlanego oraz zminimalizowane emisje związane z transportem materiałów i odpadów.
Inwestycja Hillwood została dobrze oceniona również za ochronę bioróżnorodności, adaptację budynku do zmian klimatu, obecność terenów zielonych i nowe nasadzenia.

Rezultat 91,1% w analizie LCA budynku (Life Cycle Assessment), potwierdza maksymalne zmniejszenie zużycia energii i emisji CO2 oraz ograniczony wpływ inwestycji na środowisko w całym cyklu życia obiektu.

“ W projekcie doskonale poradzono sobie także z kwestią transportu. Użytkownicy budynku są zachęcani i informowani, jak najlepiej korzystać z carsharingu, a dla tej inicjatywy przeznaczono 35 miejsc parkingowych, aby obniżyć emisje związane z transportem indywidualnym. Szereg proekologicznych rozwiązań i polityk zastosowanych w centrum logistycznym Hillwood przyczynia się do redukcji operacyjnego śladu węglowego inwestycji i stanowi praktyczną realizację strategii ESG “
Dominika Kułacz, Sustainability Specialist w JWA.
Udostępnij na:
Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w zielonym budownictwie!

Dziękujemy!

Zostałeś zapisany do newslettera.

Dziękujemy za wysłanie wiadomości!

Niebawem na nią odpowiemy.

Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety.

Niebawem prześlemy ofertę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Twoja wiadomość została wysłana!

Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Niebawem na nią odpowiemy.

W celu najlepszego dopasowania oferty do Twoich potrzeb i skrócenia czasu jej przygotowania, zapraszamy Cię do wypełnienia krótkiej ankiety.

Dziękujemy za przesłanie swojego zgłoszenia!

Na podany przez Ciebie adres email otrzymasz potwierdzenie udziału w procesie rekrutacji i informacje na temat kolejnych kroków.

Powodzenia!
Zespół HR