Aktualności

25.02.2024

07.07.2022

Siedem hoteli Puro z zielonymi certyfikatami

Spółka Puro Hotel Development, odpowiadająca za stronę techniczną obiektów hotelowych pod marką Puro zlokalizowanych w największych polskich miastach – Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Łodzi, realizując długofalową strategię dążącą do zminimalizowania wpływu budynków na środowisko, nawiązała współpracę z firmą doradczą JWA.
W efekcie, wszystkie obiekty należące do sieci Puro Hotels zostały zmodernizowane i otrzymały certyfikat LEED na poziomie Gold, uzyskując wysokie noty, w przedziale od 65 do 69 punktów.
“ Otrzymanie certyfikatu LEED Gold dla wszystkich budynków naszej sieci to potwierdzenie konsekwentnie wdrażanej przez nas polityki w obszarze ESG. Cieszymy się, że Puro jest w tym temacie pionierem na polskim rynku hotelarskim. Certyfikat, podobnie jak zakup energii z OZE, to wynik obranej przez Puro strategii minimalizowania wpływu na środowisko. Podejmujemy szereg działań, które pozwalają nam zyskać miano sieci przyjaznej dla środowiska i bezpiecznej dla naszych gości.“
Przemysław Wieczorek, Dyrektor Zarządzający w Puro Hotel Development sp. z o.o.
Współpraca z JWA zaowocowała implementacją skutecznych rozwiązań oraz rekomendacją dobrych praktyk w zakresie zarządzania budynkami na każdym poziomie ich funkcjonowania, które stopniowo są wdrażane we wszystkich obiektach. Kluczową kwestią było ograniczenie zużycia mediów – wody i energii. Ponadto, wdrożono politykę zakupową i remontową.
“ Puro Hotels to pierwsze hotele w Polsce, które uzyskały certyfikat LEED Operation and Maintenance w wersji v4.1. Osiągnięcie poziomu Gold w certyfikowanych hotelach świadczy o wysokim standardzie wszystkich siedmiu obiektów i potwierdza, że przyjęte w nich praktyki są zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Klienci chcący skorzystać z usług jednego z hoteli mogą być pewni, że w budynku, w którym się znajdują zastosowano rozwiązania ograniczające zużycie energii, wody czy produkcję odpadów przy zachowaniu wysokiego poziomu komfortu gości.“
Alicja Bielańska, Sustainability Specialist z JWA.

Wszystkie obiekty należące do sieci Puro Hotels zostały zmodernizowane i otrzymały certyfikat LEED na poziomie Gold, uzyskując wysokie noty, w przedziale od 65 do 69 punktów.

Wszystkie obiekty należące do sieci Puro Hotels zostały zmodernizowane i otrzymały certyfikat LEED na poziomie Gold, uzyskując wysokie noty, w przedziale od 65 do 69 punktów. Puro Hotels to pierwsze hotele w Polsce, które uzyskały certyfikat LEED Operation and Maintenance w wersji v4.1 Certyfikacja wszystkich obiektów została przeprowadzona we współpracy z firmą doradczą JWA.
Udostępnij na:
Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w zielonym budownictwie!

Dziękujemy!

Zostałeś zapisany do newslettera.

Dziękujemy za wysłanie wiadomości!

Niebawem na nią odpowiemy.

Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety.

Niebawem prześlemy ofertę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Twoja wiadomość została wysłana!

Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Niebawem na nią odpowiemy.

W celu najlepszego dopasowania oferty do Twoich potrzeb i skrócenia czasu jej przygotowania, zapraszamy Cię do wypełnienia krótkiej ankiety.

Dziękujemy za przesłanie swojego zgłoszenia!

Na podany przez Ciebie adres email otrzymasz potwierdzenie udziału w procesie rekrutacji i informacje na temat kolejnych kroków.

Powodzenia!
Zespół HR