Strefa wiedzy JWA

11.02.2022

Autor: Sylwia Bieda

Green Building Specialist w JW+A

JW+A partnerem GRESB w raportowaniu ESG

JW+A zostało przedstawicielem GRESB (Global Real Estate Sustainability Benchmark) międzynarodowej organizacji, która dostarcza standard raportowania ESG dla branży nieruchomości i infrastruktury.

GRESB to organizacja ratingowa, która używa własnego zestawu wskaźników do pomiaru poziomu zgodności z przepisami ESG. Wskaźniki te co roku poddawane są ewaluacji.

GRESB to znany i rozpoznawany partner na rynku nieruchomości i wśród banków. Uwzględnia również inne renomowane schematy takie jak: GRI, PRI, SASB, DJSI, TCFD oraz wytyczne Paris Climate Agreement i UN SDGs. Zawiera również krajowe/regionalne wytyczne. System oceny GRESB wskazywany jest na równi z takimi agencjami jak Dow Jones Sustainability Index, Bloomberg ESG data czy MSCI ESG Indices.

Na dane dotyczące ESG udział w badaniu w 2020 r. wzrósł o 22%, a samo badanie obejmuje obecnie 1 229 portfeli inwestycyjnych (2019 r.: 1 005) o wartości aktywów objętych zarządzaniem przekraczającej 4,8 bilionów dolarów.

O raportowaniu ESG

Raportowanie zrównoważone to upublicznienie informacji o zarządzaniu firmy czynnikami środowiskowymi (Environmental), społecznymi (Social) oraz ładu korporacyjnego (Governance), zwane jest również raportowaniem ESG, niefinansowym lub pozafinansowym.

Raportowaniem objęte są firmy, które były zobowiązane do raportowania tzw. CSR (Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/95/UE w sprawie ujawniania informacji niefinansowych i informacji na temat różnorodności – dyrektywa NFRD, którą zastąpi niedługo CSRD), firmy działające w obszarach finansowania, które od marca 2021 muszą raportować ze względu na dyrektywę SFDR (Sustainable Finance Disclosure Regulation) oraz firmy i instytucje objęte wymaganiami Taksonomii (rozporządzeniu delegowanym Komisji Europejskiej do Rozporządzenia 2020/852).

Podczas raportowania z wykorzystaniem GRESB można analizować również:

  • emisję CO2 i GHG (np. z wykorzystaniem CRREM),
  • ryzyka (przekształceń, fizyczne i klimatyczne),
  • wykorzystanie certyfikatów typu LEED / BREEAM / WELL,
  • wyniki budynków w poszczególnych państwach.

JW+A wspomaga partnerów biznesowych w opracowaniu strategii raportowania, która w sposób zorganizowany określi kolejne kroki działania, wyznaczy stopień ich pilności i zadania dla poszczególnych stron.

Dlaczego GRESB i dlaczego JW+A?

JW+A wspomaga partnerów biznesowych w opracowaniu strategii raportowania, która w sposób zorganizowany określi kolejne kroki działania, wyznaczy stopień ich pilności i zadania dla poszczególnych stron (Właściciela, Asset managera, Zarządcy, Technika, Najemców, itd.).

Raportowanie w GRESB jest dostosowane do rynku nieruchomości. Pozwala za pomocą jednego narzędzia przeanalizować gdzie się jest w zakresie raportowania ESG oraz jakie cele na przyszłość wyznaczyć. GRESB jest rozpoznawanym systemem wśród banków i innych instytucji finansowych – jego użycie zapewnia wiarygodność względem tych podmiotów oraz ogranicza potrzebę stosowania wielu osobnych systemów.

Udostępnij na:

Szukasz
zielonych rozwiązań
dla swojej firmy?

Zostaw nam swoją prośbę o kontakt, a nasz ekspert odezwie się do Ciebie w ciągu 24h.

Konrad Kądziołka

Business Development Representative

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w zielonym budownictwie!

Dziękujemy!

Zostałeś zapisany do newslettera.

Dziękujemy za wysłanie wiadomości!

Niebawem na nią odpowiemy.

Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety.

Niebawem prześlemy ofertę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Twoja wiadomość została wysłana!

Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Niebawem na nią odpowiemy.

W celu najlepszego dopasowania oferty do Twoich potrzeb i skrócenia czasu jej przygotowania, zapraszamy Cię do wypełnienia krótkiej ankiety.

Dziękujemy za przesłanie swojego zgłoszenia!

Na podany przez Ciebie adres email otrzymasz potwierdzenie udziału w procesie rekrutacji i informacje na temat kolejnych kroków.

Powodzenia!
Zespół HR