BREEAM - zielony certyfikat

Certyfikaty BREEAM

JW+A specjalizuje się w doradztwie w certyfikacji BREEAM w systemie certyfikacji BREEAM International New Construction przeznaczonym dla obiektów projektowanych oraz BREEAM In-Use International dla obiektów istniejących.

BREEAM jest wielokryteriowym systemem oceny budynków stosowanym przez inwestorów, deweloperów i najemców. Certyfikat BREEAM pomaga budynkom w osiągnięciu niższych kosztów użytkowania niż budynki standardowe, ograniczenia ich negatywnego wpływu na środowisko oraz stworzenia środowiska wewnątrz budynku przyjaznego dla zdrowia i komfortu jego użytkowników.  

Certyfikat BREEAM International New Construction

Jest on przyznawany dla budynków, które spełniają funkcje:

  • Mieszkaniowe
  • Biurowe
  • Handlowe
  • Przemysłowe i magazynowe,
  • Hotelowe,
  • Edukacyjne,
  • Pozostałe.

Certyfikat BREEAM w Polsce jest uznanym standardem na rynku nieruchomości.

Proces doradztwa BREEAM

Aby uzyskać certyfikat należy wdrożyć wymagania BREEAM opisujące konkretne rozwiązania techniczne lub sposób zarządzania procesem projektu oraz budowy. W celu ich optymalnego i skutecznego uzyskania certyfikatu współpraca z ekspertami JW+A  składa się z trzech podstawowych etapów:

Pre-assessment BREEAM

W tej fazie nasi eksperci analizują wytyczne BREEAM oraz rozwiązania możliwe do wdrożenia w celu ich spełnienie i wraz z klientem określają sposób i zakres ich wdrożenia.

Wdrożenie wymagań BREEAM na etapie projektu i uzyskanie certyfikatu Interim

Następnie przy współpracy z zespołem projektowym nasi eksperci pomagają wdrożyć zidentyfikowane w fazie pre-assessment rozwiązania, weryfikują je pod kątem zgodności z BREEAM. Na tym etapie możliwe jest uzyskanie certyfiaktu BREEAM Interim.  

Wdrożenie wymagań BREEAM na etapie budowy i uzyskanie certyfikatu Final

Eksperci JW+A pomagają przeprowadzić proces budowy zgodnie z wymogami BREEAM przy współpracy z klientem i wykonawcą. Na tym etapie możliwe jest uzyskanie certyfikatu BREEAM Final.  

Assessor BREEAM

JW+A jest organizacją licencjonowaną przez  BREEAM i posiada status BREEAM Licensed Assessor Company. W skład naszego zespołu wchodzą wykwalifikowani eksperci z akredytacjami asesora BREEAM International New Construction oraz BREEAM In-Use International jak również akredytowanego specjalisty BREEAM AP oraz BREEAM Associate.

Jak możemy ci pomóc?

Skontaktuj się z nami w biurze JW+A lub złóż zapytanie przez formularz na stronie.

Jerzy jest projektantem z zakresu zrównoważonego rozwoju i projektowania z ponad 8-letnim doświadczeniem jako konsultant ds. Architektury i zrównoważonego rozwoju.

Jerzy Wójcik
Jerzy Wójcik
Dyrektor / Właściciel JW+A

Chcesz się z nami skontaktować?