LEED - Zielony certyfikat

Certyfikaty LEED

JW+A świadczy specjalistyczne usługi z zakresu doradztwa w certyfikacji LEED w systemach LEED BD+C, przeznaczonym dla obiektów projektowanych, LEED ID+C przeznaczonym dla wnętrz komercyjnych oraz LEED O+M dla obiektów istniejących.

Certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design)

Jest on najszerzej stosowanym systemem certyfikacji zielonego budownictwa na świecie i obejmuj praktycznie wszystkie typy i funkcje budynków. Certyfikacja budynków LEED dostarcza narzędzi do projektowania i budowanie zdrowych, efektywnych i tanich w użytkowaniu obiektów. Spełnienie wymagań uzyskanie certyfikatu LEED jest uznanym międzynarodowo standardem zielonego budownictwa.

Przyznawanie certyfikatu LEED

Certyfikacja prowadzona jest w ramach następujących systemów:

Building Design and Construction (BD+C) obejmujący:

  • Obiekty nowo budowane,
  • Obiekty w standardzie deweloperskim, w tym biura,
  • Szkoły,
  • Handlowe,
  • Przemysłowe i magazynowe,
  • Hotelowe,
  • Edukacyjne,
  • Opieki zdrowotnej.

Interior Design and Construction obejmujący wnętrza komercyjne, w tym wnętrza biurowe, handlowe i hotelowe.

Building Operations and Maintenance obejmujący budynki istniejące, które nie są poddawane pracom budowlanym.

Proces doradztwa LEED

W celu uzyskania certyfikatu konieczne jest spełnienie szeregu wytycznych i wymagań, określających rozwiązania techniczne oraz sposób prowadzenia prac projektowych w celu ich optymalnego i skutecznego wdrożenia współpraca z ekspertami JW+A składa się z trzech podstawowych etapów:

Pre-assessment LEED

W tej fazie nasi eksperci analizują wytyczne LEED oraz rozwiązania możliwe do wdrożenia w celu ich spełnienie i wraz z klientem określają sposób i zakres ich wdrożenia.

Wdrożenie wymagań LEED na etapie projektu i uzyskanie precertyfkatu LEED.

Następnie przy współpracy z zespołem projektowym nasi eksperci pomagają wdrożyć zidentyfikowane w fazie pre-assessment rozwiązania, weryfikują je pod kątem zgodności z LEED. Na tym etapie możliwe jest uzyskanie precertyfikatu LEED.  

Wdrożenie wymagań LEED na etapie budowy i uzyskanie certyfikatu.

Eksperci JW+A pomagają przeprowadzić proces budowy zgodnie z wymogami LEED przy współpracy z klientem i wykonawcą. Proces kończy się uzyskaniem certyfikatu LEED po zakończeniu budowy.

Nasi eksperci przeprowadzają również dedykowane szkolenia LEED.

Akredytowani specjaliści LEED AP

JW+A jest organizacją członkowską USGBC na poziomie Silver. W skład naszego zespołu wchodzą wykwalifikowani eksperci z akredytacjami LEED AP w specjalności BD+C dla budynków nowo budowanych oraz ID+C dla wnętrz komercyjnych jak również akredytowani specjaliści LEED Green Associate.

Jerzy Wójcik, prezes JW+A i konsultant LEED, posiada akredytację LEED AP od 2007 roku, którą uzyskał jako jedna z pierwszych osób w Polsce.

Jak możemy ci pomóc?

Skontaktuj się z nami w biurze JW+A lub złóż zapytanie przez formularz na stronie.

Jerzy jest projektantem z zakresu zrównoważonego rozwoju i projektowania z ponad 8-letnim doświadczeniem jako konsultant ds. Architektury i zrównoważonego rozwoju.

Jerzy Wójcik
Jerzy Wójcik
Dyrektor / Właściciel JW+A

Chcesz się z nami skontaktować?