Certyfikat LEED

Czym jest certyfikat LEED?

LEED to stosowany na całym świecie system oceny budynków opracowany przez amerykański Green Building Council (USGBC). Obiekty, które spełniają wymagania certyfikatu LEED są wydajniejsze energetycznie i tańsze w eksploatacji, zapewniają zdrowsze warunki użytkowania oraz mają mniejszy wpływ na środowisko. LEED odgrywa kluczową rolę w realizacji celów strategii ESG oraz w przeciwdziałaniu zmianom klimatu.

Szukasz zielonych rozwiązań dla swojej firmy?

Zostaw nam swoją prośbę o kontakt, a nasz ekspert odezwie się do Ciebie w ciągu 24h.

Konrad Kądziołka

Business Development Representative

Rodzaje certyfikatów LEED

Certyfikacją LEED mogą zostać objęte budynki komercyjne, użyteczności publicznej, przemysłowe, mieszkaniowe, centra danych, a także projekty aranżacji wnętrz komercyjnych. Znajduje zastosowanie zarówno w przypadku nowych, jak i istniejących budynków.
  • LEED New Construction dla budynków nowo powstających
  • LEED Core and Shell dla budynków komercyjnych przed etapem wykończenia
  • LEED Commercial Interiors dla projektów wnętrz komercyjnych
  • LEED Operation and Maintenance dla wszystkich typów istniejących budynków
  • Jakie korzyści oferuje LEED?

    LEED jest systemem holistycznym, który skupia się na wielu aspektach inwestycji jednocześnie – tak, aby stworzyć możliwie najlepszy budynek. Korzystają na tym i inwestor, i użytkownik.

    Niższe koszty eksploatacji budynku

    Podniesienie wartości rynkowej nieruchomości

    Większe dochody z wynajmu certyfikowanej powierzchni

    Udogodnienia dla użytkowników budynku

    Poprawa jakości powietrza i wody

    Lepsze gospodarowanie odpadami

    Jak możemy Ci pomóc uzyskać certyfikat LEED?

    Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, akredytowanym ekspertom LEED oraz wypracowanym procesom skutecznie wspieramy naszych Klientów w uzyskaniu certyfikatów LEED. Współpracujemy z właścicielami nieruchomości, deweloperami, zarządcami, generalnymi wykonawcami oraz zespołami projektowymi.
    Uzyskując certyfikat LEED dla swojej inwestycji, stawiasz pierwszy krok do realizacji celów strategii ESG i zrównoważonego rozwoju. Pomożemy zaplanować Ci kolejne.

    Przeprowadzimy Cię
    przez proces ceryfikacji:

    1.

    Wykonamy wstępną ocenę budynku, aby określić możliwy do osiągnięcia poziom certyfikacji.

    2.

    Nasi eksperci przeanalizują Twój projekt, identyfikując obszary wymagające poprawy i tworząc rozwiązania zapewniające uzyskanie oczekiwanego wyniku

    3.

    Skoordynujemy wdrożenie rekomendacji i potwierdzimy ich zgodność z wymogami certyfikacji. Przygotujemy i złożymy dokumentację inwestycji do jednostki certyfikującej GBCI.

    4.

    W ostatnim kroku GBCI weryfikuje dokumentację i przyznaje certyfikat bezterminowo dla nowych budynków i na 3 lata dla istniejących (po tym czasie certyfikat wymaga odnowienia).

    Dowiedz się więcej o certyfikacie LEED

    Certyfikacja LEED obejmuje różnorodne aspekty, w tym lokalizację inwestycji, gospodarkę wodną, efektywność energetyczną, zastosowane materiały oraz jakość środowiska wewnętrznego. W naszej ofercie zapewniamy profesjonalne wsparcie w uzyskaniu certyfikatu LEED — dostosowane do indywidualnych potrzeb i specyfiki każdego projektu. Sprawdź więcej informacji na ten temat!
    Certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) to międzynarodowy system certyfikacji budynków zrównoważonych, który ocenia wpływ obiektu budowlanego na środowisko naturalne. Uwzględnia on takie aspekty jak:
    • lokalizacja inwestycji,
    • gospodarka wodna,
    • efektywność energetyczna,
    • zastosowane materiały oraz
    • jakość środowiska wewnętrznego.
    Aby otrzymać certyfikat LEED Polska, konieczne jest spełnienie określonych warunków, takich jak: odpowiednia lokalizacja inwestycji, efektywność gospodarki wodnej, wysoka efektywność energetyczna, stosowanie ekologicznych materiałów budowlanych oraz zapewnienie dobrej jakości środowiska wewnętrznego. Dodatkowo brana jest pod uwagę innowacyjność projektu.Na podstawie tych kryteriów przyznawane są punkty, które decydują o uzyskaniu certyfikatu oraz jego poziomie (Certified, Silver, Gold, Platinium). Aby uzyskać certyfikat LEED, wymagania zawsze muszą zostać spełnione. Dla poziomu Certified konieczne jest zdobycie od 40 do 49 punktów. Certyfikacja budynków LEED na poziomie Silver to od około 50 do 59 punktów. Aby otrzymać poziom Gold (LEED certyfikat) wymagania wskazują od 60 do 79 punktów. Certyfikat Leed Gold nie jest jednak najbardziej wymagający. Kolejny po LEED Gold poziom to Platinium, do którego konieczne jest uzyskanie powyżej 80 punktów.
    Kategorie certyfikacji LEED obejmują 7 obszarów:
    • zintegrowany proces projektowy, energia i środowisko: ta kategoria skupia się na zintegrowaniu aspektów środowiskowych i energetycznych już na etapie projektowania budynku. Podkreśla znaczenie efektywności energetycznej, wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko.
    • efektywna gospodarka wodna: koncentruje się na zasadach efektywnego wykorzystania wody, w tym na ograniczeniu jej zużycia, optymalnym gospodarowaniu wodą deszczową, a także na systemach recyklingu i oczyszczania wody.
    • materiały i zasoby naturalne: ta kategoria dotyczy wyboru materiałów budowlanych oraz sposobów ich wykorzystania. Skupia się na użyciu materiałów ekologicznych, z recyklingu, oraz na strategiach minimalizujących odpady i zwiększających cyrkulację zasobów.
    • jakość środowiska wewnętrznego: obejmuje aspekty związane z jakością powietrza wewnątrz budynku, dostępem do naturalnego światła, akustyką oraz ogólnym komfortem użytkowania przestrzeni.
    • lokalizacja i transport: ta kategoria uwzględnia położenie budynku w kontekście dostępu do transportu publicznego, infrastruktury dla rowerzystów i pieszych oraz wpływu lokalizacji na środowisko.
    • zrównoważony teren: skupia się na sposobie zagospodarowania terenu wokół budynku, w tym na aspektach takich jak zielenie, zarządzanie wodami powierzchniowymi, a także na wpływie budynku na lokalny ekosystem.
    • innowacja i priorytety regionalne: ta kategoria zachęca do stosowania innowacyjnych rozwiązań w budownictwie zrównoważonym oraz uwzględnia specyficzne wyzwania i potrzeby związane z lokalizacją budynku.
    Każda z tych kategorii ma kluczowe znaczenie dla oceny budynku w kontekście jego zrównoważonego rozwoju i wpływu na środowisko.
    LEED certyfikat służy do weryfikacji i potwierdzenia, że dany budynek został zaprojektowany i zbudowany z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju oraz ekologicznych standardów. Ma on na celu promowanie efektywności energetycznej, minimalizację negatywnego wpływu na środowisko, poprawę jakości życia użytkowników budynku oraz zwiększenie wartości nieruchomości. Certyfikacja LEED pomaga również wyróżnić obiekty na rynku nieruchomości, przyciągając inwestorów i najemców zainteresowanych ekologicznymi i zdrowymi przestrzeniami.
    Certyfikacja LEED jest możliwa do uzyskania za sprawą amerykańskiej organizacji Green Building Council (USGBC). USGBC to organizacja non-profit, która opracowała i nadzoruje system certyfikacji LEED Building, promując zrównoważone praktyki budowlane na całym świecie.
    Certyfikacja LEED może pozytywnie wpływać na wartość nieruchomości. Budynek z certyfikatem LEED Polska jest często postrzegany jako bardziej atrakcyjny ze względu na wyższą efektywność energetyczną, lepszą jakość środowiska wewnętrznego i zastosowanie ekologicznych rozwiązań. To przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne, co jest atrakcyjne dla właścicieli i najemców. Ponadto budynki z certyfikatem LEED mogą być bardziej pożądane na rynku nieruchomości, co może przyczynić się do wyższej wartości sprzedaży lub wynajmu.
    Bez względu na to, czy chcesz uzyskać certyfikat LEED Gold, czy też inny poziom, możemy wesprzeć Cię w przygotowaniu Twojego obiektu. Asesor LEED z pewnością zatwierdzi w konsekwencji Twój obiekt i uda Ci się uzyskać certyfikat BREEAM, a także certyfikat LEED w Polsce. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji i wpisujesz w Google frazy, takie jak na przykład „certyfikacja LEED wymagania” bądź też „certyfikat BREEAM wymagania”, możemy udzielić Ci kompleksowego wsparcia i przekazać ogrom wiedzy na temat certyfikacji.Wystarczy, że pozostawisz nam dane kontaktowe. Pamiętaj, że mamy ogromne doświadczenie w branży, a z naszych usług skorzystała już ogromna liczba: inwestorów, deweloperów, generalnych wykonawców oraz zarządców nieruchomości. W portfolio mamy wiele projektów z regionu CEE. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
    Twoja wiadomość została wysłana!

    Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Niebawem na nią odpowiemy.

    W celu najlepszego dopasowania oferty do Twoich potrzeb i skrócenia czasu jej przygotowania, zapraszamy Cię do wypełnienia krótkiej ankiety.

    Dziękujemy za wysłanie wiadomości!

    Niebawem na nią odpowiemy.

    Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety.

    Niebawem prześlemy ofertę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

    Dziękujemy za przesłanie swojego zgłoszenia!

    Na podany przez Ciebie adres email otrzymasz potwierdzenie udziału w procesie rekrutacji i informacje na temat kolejnych kroków.

    Powodzenia!
    Zespół HR

    Dziękujemy!

    Zostałeś zapisany do newslettera.