Analiza LCA

LCA - co to jest?

LCA (Life Cycle Assessment) to oparta na międzynarodowych standardach środowiskowa ocena cyklu życia. Pozwala na zweryfikowanie oddziaływania obiektu na środowisko. Wpływ na środowisko jest wyrażony w wymiernych wartościach – m.in. pod postacią emisji CO2, który odpowiada za efekt cieplarniany.

Szukasz zielonych rozwiązań dla swojej firmy?

Zostaw nam swoją prośbę o kontakt, a nasz ekspert odezwie się do Ciebie w ciągu 24h.

Małgorzata Kozieł

Account Executive Business Development

Jakie korzyści daje LCA?

Przeprowadzenie analizy LCA daje właścicielowi lub wynajmującemu budynek szereg korzyści. Wśród najważniejszych można wymienić:
  • analiza LCA jest ujęta w systemach certyfikacji wielokryterialnych, np. LEED czy BREEAM (daje dodatkowe punkty w certyfikacji).
  • analiza LCA określa wpływ budynku na środowisko – w rezultacie pozwala na zidentyfikowanie źródeł największych emisji,
  • może stanowić punkt wyjścia do analizy doradczej i tym samym pomaga w podjęciu działań służących ograniczeniu wielkości emisji.
  Warto wiedzieć, że cykl życia obiektu jest liczony od produkcji niezbędnych materiałów do momentu rozbiórki budynku. Analiza LCA pozwala zatem na wskazanie nieefektywnych i znacząco obciążających środowisko rozwiązań projektowych, ale również wszelkich elementów czy materiałów wykorzystanych w procesie budowy.

  Jak możemy przeprowadzić LCA dla Twojego budynku?

  Analizę przeprowadzamy, korzystając ze specjalnego programu One Click LCA spełniającego wymagania obowiązujących norm: ISO 14040, EN 15804 oraz ISO 21930. Oprogramowanie jest zgodne z międzynarodowymi systemami certyfikacji, ponadto wykorzystuje bazę danych Ecoinvent oraz ogólną bazę danych firmy Bionova.
  Dane, jakie wprowadzamy do programu LCA, dotyczą m.in.
  • materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych, (ślad węglowy),
  • ewidencji mediów wykorzystanych podczas budowy,
  • ewidencji odpadów powstałych podczas budowy,
  • prognozowane (lub faktyczne) zużycie mediów z okresu użytkowania.
  • Twoja wiadomość została wysłana!

   Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Niebawem na nią odpowiemy.

   W celu najlepszego dopasowania oferty do Twoich potrzeb i skrócenia czasu jej przygotowania, zapraszamy Cię do wypełnienia krótkiej ankiety.

   Dziękujemy za wysłanie wiadomości!

   Niebawem na nią odpowiemy.

   Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety.

   Niebawem prześlemy ofertę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

   Dziękujemy za przesłanie swojego zgłoszenia!

   Na podany przez Ciebie adres email otrzymasz potwierdzenie udziału w procesie rekrutacji i informacje na temat kolejnych kroków.

   Powodzenia!
   Zespół HR

   Dziękujemy!

   Zostałeś zapisany do newslettera.