Raportowanie CSRD i SFDR

Czym jest raportowanie CSRD i SFDR?

CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) i SFDR (Sustainable Finance Disclosure Regulation) to dwie europejskie regulacje, które nakładają na firmy obowiązek raportowania wyników z zakresu ESG oraz zrównoważonego rozwoju. CSRD zastąpi obecną dyrektywę o raportowaniu niefinansowym (NFRD) i zapewni bardziej jednolite wymogi dotyczące sprawozdawczości. Natomiast SFDR określa wymogi raportowania dla uczestników rynku finansowego i doradców. Firmy podlegające tym regulacjom będą zobligowane ujawniać informacje na temat ryzyka, celów i wyników w obszarze ESG, a także dostarczać szczegółowych informacji dotyczących swoich produktów i usług w kontekście zrównoważonego rozwoju.

Szukasz zielonych rozwiązań dla swojej firmy?

Zostaw nam swoją prośbę o kontakt, a nasz ekspert odezwie się do Ciebie w ciągu 24h.

Konrad Kądziołka

Business Development Representative

Dlaczego warto raportować zgodnie z CSRD i SFDR?

Raportowanie zgodnie z wymogami CSRD i SFDR pomoże firmom zidentyfikować, ale też ograniczyć potencjalne ryzyko w obszarze ESG. Wpłynie na wizerunek świadomych uczestników rynku zaangażowanych w zrównoważony rozwój. Spełnienie wymogów sprawozdawczych CSRD i SFDR pozwoli uniknąć kar i ryzyka związanego z nieprzestrzeganiem przepisów prawnych.

Jak możemy Ci pomóc w raportowaniu CSRD i SFDR?

Nasi eksperci wspierają klientów w ocenie funkcjonowania ich firm i nieruchomości zgodnie ze standardami unijnej taksonomii. Poza techniczną analizą aktywów, analizą cyrkularności i ryzyka klimatycznego, oferujemy również monitoring projektu, aby potwierdzić realizację nowych inwestycji zgodnie z przepisami Unii. Dzięki naszemu doświadczeniu w zakresie raportowania zrównoważonego rozwoju i ESG zapewniamy Klientom najlepsze wsparcie w spełnieniu wymogu sprawozdawczego taksonomii i poprawieniu wyników w obszarze zrównoważonego rozwoju.
Twoja wiadomość została wysłana!

Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Niebawem na nią odpowiemy.

W celu najlepszego dopasowania oferty do Twoich potrzeb i skrócenia czasu jej przygotowania, zapraszamy Cię do wypełnienia krótkiej ankiety.

Dziękujemy za wysłanie wiadomości!

Niebawem na nią odpowiemy.

Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety.

Niebawem prześlemy ofertę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Dziękujemy za przesłanie swojego zgłoszenia!

Na podany przez Ciebie adres email otrzymasz potwierdzenie udziału w procesie rekrutacji i informacje na temat kolejnych kroków.

Powodzenia!
Zespół HR

Dziękujemy!

Zostałeś zapisany do newslettera.