Oszczędność energii

Oszczędność energii

Niemal każdy budynek zużywa energię, którą można zoptymalizować. Wynika to najczęsciej z braku analizy możliwych rozwiązań projektowych pod kątem efektywności energetycznej na etapie projektowania oraz realizacji obiektu. Możliwe jest jednak wprowadzenie zmian, które pozwolą na oszczędność energii.
Strategia związana z oszczędnością energii zakłada przede wszystkim analizę obiektu, czyli m.in. poznanie projektu i specyfiki budynku, zastosowanych systemów czy harmonogramu funkcjonowania użytkowników, a także przeanalizowanie rachunków. Dzięki temu jesteśmy w stanie zidentyfikować źródła największego zużycia energii w ciągu roku oraz ewentualne anomalia. Następny krok zakłada propozycje zmian optymalizacyjnych działanie budynku oraz jego elementy i systemy aby działały jak najbardziej efektywnie i oferowały najwyższą sprawność energetyczną.
Dodatkowym aspektem, który należy brać pod uwagę oprócz optymalizacji zużycia energii jest emisja CO2. Zobowiązuje nas do tego prawo unijne – ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. To cel, który jest realizowany przez wszystkie kraje członkowskie i musi znaleźć odzwierciedlenie w operacyjnym śladzie węglowym budynków.

Dlaczego warto oszczędzać energię?

W Polsce i Unii Europejskiej obowiązuje szereg uwarunkowań prawnych, które obligują właścicieli budynków do poprawy efektywności energetycznej swoich nieruchomości. Przykładem są Taksonomia EU oraz CRREM (Carbon Risk Real Estate Monitor), które wymagają wprowadzania zmian mających na celu zmniejszenie zużycia energii budynków i w konsekwencji wynikający z tego operacyjny ślad węglowy.

Według wytycznych CRREM każdy typ budynku ma zdefiniowaną ścieżkę, która wskazuje cel obniżania zużycia energii i emisji w każdym kolejnym roku, aż do roku 2050. Zmniejszenie zużycia energii oraz operacyjnego śladu węglowego budynku pociąga za sobą dodatkowe korzyści – jest to przede wszystkim wspomniana oszczędność energii. Optymalizujemy koszty eksploatacji, które przy obecnym wzroście cen  znacząco pogarszają wyniki finansowe firmy.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Pomożemy Ci osiągnąć neutralność klimatyczną Twojej nieruchomości poprzez poprawę efektywności energetycznej budynku przy jednoczesnym obniżeniu kosztów za energię. Przeprowadzimy Cię przez proces Net Zero w kilku prostych krokach:

Przeprowadzimy Cię
przez cały proces:

1.

Wykonamy audyt energetyczny budynku poprzedzony analizą dokumentacji i aktualnych rachunków. Porównamy efektywność budynku z wymaganiami unijnymi oraz innymi budynkami tego samego typu.

2.

Przeanalizujemy obecną sytuację w odniesieniu do wymagań prawnych oraz rynkowych, a następnie zaplanujemy ścieżkę optymalizacji energetycznej – tak, aby podnieść efektywność energetyczną nieruchomości. Rekomendacje podzielimy na operacyjne, inwestycyjne oraz związane z odnawialnymi źródłami energii.

3.

Obliczymy koszty inwestycyjne dla każdej rekomendacji oraz ich czas zwrotu. Pozwoli to wybrać optymalną ścieżkę działań prowadzących do osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Pobierz prezentację:

Zależy Ci na optymalizacji
zużycia energii
w swoim budynku?

Zostaw nam swoją prośbę o kontakt, a nasz ekspert odezwie się do Ciebie w ciągu 24h.

Konrad Kądziołka

Business Development Representative

Dziękujemy!

Zostałeś zapisany do newslettera.

Dziękujemy za wysłanie wiadomości!

Niebawem na nią odpowiemy.

Dziękujemy za przesłanie swojego zgłoszenia!

Na podany przez Ciebie adres email otrzymasz potwierdzenie udziału w procesie rekrutacji i informacje na temat kolejnych kroków.

Powodzenia!
Zespół HR