Case Study

Doradztwo w procesie certyfikacji BREEAM In Use dla parków logistycznych Fortress

Klient: Fortress
Wynik certyfikacji: Park Logistyczny w Stargardzie (obejmujący 2 hale) - 71,9 % oraz Park Logistyczny w Bydgoszczy (obejmujący 4 hale) - 70,3 %
Nieruchomość: parki logistyczne

Wyzwania
projektowe

 • Certyfikacja dwóch parków logistycznych (składających się łączeni z 6 hal). .
 • Złożony i wysoki poziom certyfikacji (BREEAM In Use Excellent), który wymagał uwzględnienia i wdrożenia rekomendowanych rozwiązań.
 • Monitorowanie i ograniczanie zużycia wody, a także wdrożenie środków mających na celu efektywne wykorzystanie zasobów wodnych i redukcję strat..
 • Modernizacja istniejących budynków w celu zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa użytkowników, przy jednoczesnym minimalizowaniu wpływu na środowisko.
Fot. park logistyczny w Bydgoszczy

Co zyskał Klient?

 • Uzyskanie certyfikatów BREEAM In Use na poziomie Excellent z wynikiem: z wynikiem
  1. Park Logistyczny w Stargardzie – 71,9 %
  2. Park Logistyczny w Bydgoszczy – 70,3 %
 • Wdrożenie zaleceń ekologa w celu poprawy bioróżnorodności, m.in. zasadzenie krzewów, roślin cebulowych oraz drzew.
 • Zapewnienie użytkownikom obiektów osłoniętych miejsc siedzących, służących do odpoczynku na zewnątrz.
 • Wyregulowanie zużycia wody w armaturze, wdrożenie systemu zapobiegania wyciekom wody oraz wykonanie systemu zdalnego odczytu wodomierzy aby efektywnie monitorować i kontrolować zużycie wody.
 • Na terenie obiektu zostały zainstalowane odpowiednie ilości ładowarek dla samochodów elektrycznych, miejsca do carsharingu oraz stojaki na rowery.
 • Montaż czujników CO w pomieszczeniach, w których znajdują się urządzenia do spalania oraz montaż czujników CO2 w przestrzeniach o zmie
Fot. Park logistyczny w Stargardzie
Rekomendacja Klienta

“Współpraca z firmą JWA przebiegła pomyślnie, co dodatkowo umocniło nasze zaangażowanie w realizację projektów zgodnych z najwyższymi standardami ekologicznymi i społecznymi.”

“Jako Senior Project Manager w firmie Fortress Europe Sp. z o.o, jestem zadowolony z naszych ostatnich osiągnięć w zakresie zrównoważonego budownictwa. Certyfikacja BREEAM In Use na poziomie Excellent dla parków logistycznych w Stargardzie i Bydgoszczy jest dla nas potwierdzeniem naszych wysiłków na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Wdrożenie zaleceń ekologa, w tym zasadzenie krzewów, roślin cebulowych oraz drzew, to krok w kierunku poprawy bioróżnorodności w naszych obiektach. Dodatkowo, wyregulowanie zużycia wody w armaturze oraz wdrożenie systemu zdalnego odczytu wodomierzy, umożliwia efektywne monitorowanie i kontrolowanie zużycia tego surowca.

Cieszymy się, że możemy dokładać swoją cegiełkę do zrównoważonego budownictwa, dbając jednocześnie o nasze środowisko. Instalacja odpowiedniej liczby ładowarek dla samochodów elektrycznych, miejsc do carsharingu oraz stojaków na rowery na terenie obiektu, to kolejny krok w kierunku promowania ekologicznych środków transportu.

Współpraca z firmą JWA przebiegła pomyślnie, co dodatkowo umocniło nasze zaangażowanie w realizację projektów zgodnych z najwyższymi standardami ekologicznymi i społecznymi. Jesteśmy zadowoleni z rezultatów, które udało się wspólnie osiągnąć i polecamy JWA jako partnera biznesowego. ”

Robert Szymanowicz

Senior Project Manager

Zobacz inne Case Study

Szukasz zielonych rozwiązań dla swojej firmy?

Zostaw nam swoją prośbę o kontakt, a nasz ekspert odezwie się do Ciebie w ciągu 24h.

Konrad Kądziołka

Business Development Representative

Twoja wiadomość została wysłana!

Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Niebawem na nią odpowiemy.

W celu najlepszego dopasowania oferty do Twoich potrzeb i skrócenia czasu jej przygotowania, zapraszamy Cię do wypełnienia krótkiej ankiety.

Dziękujemy za wysłanie wiadomości!

Niebawem na nią odpowiemy.

Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety.

Niebawem prześlemy ofertę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Dziękujemy za przesłanie swojego zgłoszenia!

Na podany przez Ciebie adres email otrzymasz potwierdzenie udziału w procesie rekrutacji i informacje na temat kolejnych kroków.

Powodzenia!
Zespół HR

Dziękujemy!

Zostałeś zapisany do newslettera.