Case Study

Przeprowadzenie procesu certyfikacji BREEAM dla obiektów produkcyjno-magazynowo-biurowych 7R

Klient: 7R
Typ budynku: obiekty produkcyjno-magazynowo-biurowe.
Ilość zrealizowanych projektów: 23
Typ usługi: certyfikacja BREEAM

Wyzwania
projektowe

 • Weryfikacja i dostosowanie specyfikacji technicznej Klienta do wymagań certyfikacji BREEAM.
 • Stworzenie wymagań projektowych dla hal magazynowych 7R dla projektu budowlanego, wykonawczego oraz do prowadzenia budowy.
 • Opracowanie kompleksowej strategii adaptacji do zmian klimatu wraz z koncepcją efektywnego wykorzystania materiałów. Następnie wdrożenie rekomendacji w specyfikację techniczną inwestora.
 • Ograniczony czas na przygotowania oceny wstępnej projektu ze względu na rozpoczęcie działań na jak najwcześniejszym etapie projektu.
 • Wiele osób do kontaktu po stronie 7R, od których należało pozyskać informacje niezbędne do rozpoczęcia procesu certyfikacji BREEAM.
Fot. Oficjalna strona 7R, Park Kielce Chęciny

Co zyskał Klient?

 • Etap koncepcyjny zakładał wykonanie działań, dzięki którym możliwe było zdobycie punktów, dedykowanych dla początkowej fazy procesu certyfikacji BREEAM.W wyniku czego zminimalizowano koszty inwestycyjne.
 • Dzięki wdrożeniu przygotowanej strategii, projekt już na samym początku uzyskał wyższą ocenę BREEAM.
 • Powstałe obiekty generują niższe koszty utrzymania. Zastosowane rozwiązania technologiczne redukują koszty związane ze zużyciem energii i wody. Budynki są zarazem wydaje, energooszczędne i ekonomiczne w użytkowaniu.
 • Szybki czas reakcji zespołu JW+A na potrzeby zespołu 7R.
 • Podniesienie wartości rynkowej obiektu.
 • Zastosowanie ekologicznych rozwiązań wpływa na zminimalizowanie negatywnego oddziaływania budynków na środowisko naturalne. Redukcja emisji CO2 poprzez zastosowanie narzędzi wykorzystując alternatywne źródła energii..
 • Sprawny przepływ informacji pomiędzy zaangażowanymi stronami.
Fot. Ofciajlna strona 7R, City Flex Warsaw Airport
Rekomendacja Klienta

“Wielokrotnie korzystaliśmy z doradztwa JW+A, dzięki czemu wiemy, że możemy w każdej chwili liczyć na profesjonalną pomoc. ”

“W 7R działamy zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Naszą misją jest pokazanie jak branża nieruchomości może czerpać z zielonych rozwiązań.

Stawiamy na nowoczesne rozwiązania, które przekładają się na wysoką energooszczędność naszych obiektów. Dążymy do tego by zminimalizować negatywny wpływ budynków na środowisko. Dlatego każdy obiekt 7R podlega certyfikacji BREEAM, która stanowi potwierdzenie zastosowania eko rozwiązań – niosąc korzyść dla wielu interesariuszy (najemcy, użytkownicy, zarządcy). Zmniejsza również koszty związane z utrzymaniem obiektów.

Zespół JW+A jest niezwykle pomocny w osiągnięciu najlepszych rezultatów podczas procesu certyfikacji naszych obiektów. Na wyróżnienie zasługuje postawa zespołu, inicjatywa w działaniu i proponowanie innowacyjnych rozwiązań, dopasowanych do naszych potrzeb i możliwości. Wielokrotnie korzystaliśmy z doradztwa JW+A, dzięki czemu wiemy, że możemy w każdej chwili liczyć na profesjonalną pomoc.”

Michał Czyżowicz

Project Management Director

Zobacz inne Case Study

Szukasz zielonych rozwiązań dla swojej firmy?

Zostaw nam swoją prośbę o kontakt, a nasz ekspert odezwie się do Ciebie w ciągu 24h.

Konrad Kądziołka

Business Development Representative

Twoja wiadomość została wysłana!

Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Niebawem na nią odpowiemy.

W celu najlepszego dopasowania oferty do Twoich potrzeb i skrócenia czasu jej przygotowania, zapraszamy Cię do wypełnienia krótkiej ankiety.

Dziękujemy za wysłanie wiadomości!

Niebawem na nią odpowiemy.

Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety.

Niebawem prześlemy ofertę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Dziękujemy za przesłanie swojego zgłoszenia!

Na podany przez Ciebie adres email otrzymasz potwierdzenie udziału w procesie rekrutacji i informacje na temat kolejnych kroków.

Powodzenia!
Zespół HR

Dziękujemy!

Zostałeś zapisany do newslettera.