Dominik WłodarczykDirector of Green Building

Dominik_tlo
Specjalizacje
  • Certyfikacja BREEAM (International, UK, AP, In-Use)
  • Certyfikacja LEED (Green Associate)
  • Zarządzanie projektami budowlanymi
Edukacja
  • Politechnika Wrocławska – Konstrukcje Budowlane (mgr inż.)
  • Politechnika Wrocławska – Fizyka Budowli (dr inż.)

SPECJALIZACJA

Dominik stoi na czele Działu Green Building specjalizującego się w doradztwie w procesach certyfikacji BREEAM i Zielony Dom. Pracował przy kilkudziesięciu projektach certyfikacji zielonych budynków w Polsce, na Litwie i w Wielkiej Brytanii. Był Asesorem BREEAM i BREEAM AP najwyżej ocenionego polskiego budynku BREEAM – V.Offices w Krakowie który uzyskał 98,87% i poziom certyfikacji Outstanding. Budynek ten zdobył pierwszą przyznaną polskiemu projektowi nagrodę BREEAM Awards.
Posiada uprawnienia BREEAM AP, BREEAM In Use Auditor, BREEAM International Assessor, BREEAM UK NC Assessor: Public, Commercial & Bespoke oraz LEED Green Associate.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Dominik jest związany z certyfikacją budynków od ponad 10 lat. W tym czasie pracował w zespołach zielonego budownictwa dwóch międzynarodowych firm: Turner & Townsend oraz SWECO. Od czerwca 2021 związany zawodowo z JW+A. W czasie kariery zawodowej brał udział w blisko 50 projektach certyfikacji ekologicznej o zróżnicowanym typie użytkowania: biurowe, handlowe, mieszkaniowe, akademiki, uczelnie, szpital, centrum wystawiennicze, remiza strażacka czy centrum turystyczne. Długie i bogate doświadczenie w certyfikacji, w tym zwłaszcza zdobyte w Wielkiej Brytanii, pozwala mu na swobodne poruszanie się w kwestii interpretacji i dokumentowania wymogów systemów certyfikacyjnych.

EDUKACJA

Dominik zdobył wykształcenie na Politechnice Wrocławskiej najpierw zdobywając tytuł magistra inżyniera (2004), a potem doktora inżyniera (2008).
Praca doktorska o integracji technologii BIPV z budynkiem biurowym (bazująca na modelowaniu energetycznym i pomiarach promieniowania słonecznego) została wyróżniona przez Ministra Infrastruktury, a sam autor Nagrodą Rektora PWr.
Dominik jest autorem 14 publikacji naukowych w tematyce OZE, energooszczędności i modelowania energetycznego budynków. Jest również laureatem kilku krajowych i zagranicznych grantów badawczych.

Dane teleadresowe

+48 798 418 724

Social Profiles

Czytaj naszego bloga

Jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami w biurze JW+A lub złóż zapytanie przez formularz na stronie.

Poszukujesz rozwiązania dla swojej inwestycji? Skontaktuj się z nami.